Izurbt kanālus

Pirmais solis ir izurbt caurumus. Izvēlamais urbuma diametrs ir 25–45 mm. Maksimālais urbuma attālums starp urbumiem ir 10 reizes lielāks par urbuma diametru, t.i., 25–45 cm. Mazāki urbumu attālumi nodrošina vēl labākus rezultātus. Urbumiem jābūt sausiem un pēc iespējas brīviem no urbšanas putekļiem.

Sagatavot javu

Otrajā solī pievienojiet Betonamit pulveri maisīšanas traukā un nedaudz uzirdiniet ar maisītāju. Pēc tam pievienojiet tieši 1,2 litrus auksta un tīra ūdens uz 5 kg Betonamit maisījuma un intensīvi maisiet ar maisītāju 2 minūtes, līdz tiek iegūts plūstošs un viendabīgs maisījums. Sākumā maisījums šķiet salīdzinoši sauss, bet maisīšanas procesā konsistence strauji mainīsies.

Iepildīt javu kanālos

Pēdējā posmā iepildiet maisījumu tieši no maisīšanas tvertnes urbumos. Nav nepieciešams aizpildītos urbumus apsegt. Betonamit maisījuma pārpalikumu atšķaida ar lielu daudzumu ūdens, lai to deaktivētu, un iznīciniet kopā ar atlikušajiem būvniecības atkritumiem. Kopējais izstrādes laiks nedrīkst pārsniegt 5 minūtes.

Tagad atliek vien gaidīt mierpilnu "spridzināšanu". BETONAMIT® java urbumā lēnām sastingst un sacietē, bet pēc tam pamazām sāk veidoties izplešanās spiediens. Lūzuma laiks galvenokārt ir atkarīgs no materiāla un gaisa temperatūras, urbuma diametra un urbumu attāluma vienam no otra. Plaisāšana vienmēr notiek vismazākās pretestības virzienā. Lielāks urbuma diametrs nozīmē lielāku spēku, īsāku reakcijas laiku un plašāku plaisu veidošanos. Mazāks attālums starp urbumiem nozīmē mazākus fragmentus un īsāku reakcijas laiku. Parasti jau pēc dažām stundām, atsevišķās vietās ir redzamas nelielas plaisu līnijas. Pēc tam tās turpina paplašināties un parādās jaunas plaisas. Nepieļaujiet kļūdu, sākot noņemt atlūzušos fragmentus pārāk agri. Vislabāk ir ļaut javai darboties pēc iespējas ilgāk, jo ar katru stundu kļūst vieglāk notīrīt vai noņemt atdalītos fragmentus. Ar nelielu pieredzi, materiāla sadrupšanas laiku var paredzēt diezgan precīzi, un gandrīz visus drupināšanas darbus ir iespējams paveikt bez skaldīšanas ar instrumentiem vai iekārtām. Padoms: BETONAMIT® turpina paplašināties vairākas dienas. Tas nozīmē, ka jo vairāk laika jūs piešķirat javai reaģēt, jo vieglāk ir noņemt atdalītos fragmentus. Tāpēc esiet pacietīgi un ļaujiet BETONAMIT® darboties pēc iespējas ilgāk, lai sasniegtu labāko rezultātu. Strādājot ar BETONAMIT® , lūdzu, ievērojiet mūsu drošības noteikumus. Lai vai kā, darbs ar BETONAMIT® ir diezgan vienkāršs.

Urbumu izvietojums

Plaisāšana vienmēr notiek mazākās pretestības virzienā. Lielāks urbuma diametrs nozīmē lielāku javas izplešanās spēku, īsāku reakcijas laiku un plašāku plaisu veidošanos. Mazāks attālums starp urbumiem nozīmē mazākus fragmentus un īsāku reakcijas laiku.

Caurumi tiek urbti vienā līnijā, nelielā attālumā viens no otra. Plaisāšana notiek no cauruma uz caurumu. Tādā veidā, drupināšanas darbu laikā atlūzušos gabalus var salīdzinoši precīzi atdalīt vai sadalīt. Urbuma dziļumam jābūt vismaz ¾ no materiāla kopējā dziļuma, lai nodrošinātu pilnīgu materiāla pārraušanu un novērstu materiāla  malu atraušanos. Mazākus akmeņus vai betona elementus parasti var atdalīt ar vienu centrālo urbumu.

Drupināšana

Caurumi parasti tiek urbti secīgās rindās, lai iegūtu pēc iespējas mazākus fragmentus. Jo vairāk urbumu, jo mazāki ir fragmenti. Plaisas veidojas krusteniski. Arī šeit lielāki urbumi rada ievērojami lielāku izplešanās spiedienu, kas nodrošina labāku drupināšanas rezultātu.

Monolīts klājums

Ja drupināmajam materiālam nav brīvas puses, uz kuru BETONAMIT® javai izspiest sānu atlūzas, tam ir jāizveido vieta. Mērķa līmenis (Dt) parasti tiek izurbts dziļāk par 5–15 cm, nekā nepieciešams, lai pēc iespējas izvairītos no turpmākiem atlūzu sablīvēšanas darbiem. Izplešanās spiediens (F) vienmēr attīstās 90°, attiecībā pret urbumu. Ar šādiem slīpi veidotiem caurumiem ir iespējams izveidot brīvo pusi, kur BETONAMIT® javas spiediens var virzīt materiāla atlūzas. Ideālā gadījumā visi caurumi vispirms ir jāizurbj un jāaizpilda vienlaikus, lai tie varētu darboties kopā.

Atsevišķi stāvoši objekti

Atsevišķi stāvošos akmeņos, urbumus izurbj vairākās rindās 10-15 cm zem nepieciešamā līmeņa (Dt) un aizpilda. Tas sadala un atslābina apakškārtu, lai pēc tam to varētu noņemt ar ekskavatoru vai ar rokām. Arī šeit uzbriestošā BETONAMIT® java darbojas visefektīvāk, ja urbumi ir urbti leņķī, lai daļa javas  izplešanās spēka (F) varētu darboties uz augšu. Ar BETONAMIT® vienlaikus var aizpildīt vairākas caurumu rindas. Plaisas vispirms parādīsies pirmajā rindā, pēc tam tiks izspiestas arī nākamās rindas.

Javas patēriņš

BETONAMIT® javas patēriņš uz vienu aizpildāmā urbuma metru ir atkarīgs no urbuma diametra. Lai aprēķinātu nepieciešamo BETONAMIT® daudzumu, visu urbumu summu metros vai pēdās reizina ar attiecīgo koeficientu.


Piemēram: 

Jums ir 10 urbumi (ø 40 mm) ar dziļumu 0,3 metri. 

Koeficients ø 40 mm: 2,2 kg (Skat. tabulu) 

10 urbumi x 0,3 m x 2,2 kg = 6,6 kg Betonamit 

Tehniskā specifikācija un reakcijas laiks

Nākamajā tabulā parādīts BETONAMIT® javas paredzamais reakcijas laiks, atkarībā no gaisa temperatūras. Šeit jūs atradīsiet vēl papildu noderīgu informāciju par BETONAMIT® javas pielietojumu. Tā kā urbuma diametram ir milzīga ietekme uz izplešanās spēku un reakcijas laiku, mēs iesakām, kur vien iespējams, izvēlēties lielāko iespējamo urbi.

Drošības instrukcija

  1. Strādājot ar BETONAMIT®, vienmēr lietojiet aizsargbrilles
  2. Izmantojiet BETONAMIT®, ja gaisa temperatūra ir robežās no 5°C līdz maks. 35°C
  3. Pirms lietošanas pasargājiet BETONAMIT® pulveri no karstuma
  4. Nelietojiet karstu ūdeni. (maks. 20°C )
  5. Ievērojiet pareizo ūdens daudzumu: 1,2 litri uz 5 kg BETONAMIT® / 0,6 litri uz 2,5 kg BETONAMIT®
  6. Uzjauciet BETONAMIT® javu ar mikseri (elektriskais maisītājs), nevis ar roku. Nekvalitatīvi uzjaukts maisījums mazina tā iedarbības kvalitāti
  7. Izmantojiet urbjus ar diametru no 25-45 mm
  8. Minimālais urbuma dziļums atbilst 5 reizes lielākam par urbuma diametru. (Piemēram, 25mm x 5 = 75mm)
  9. Maksimālais urbuma dziļums ir atkarīgs no situācijas, bet ir apm. 6 metri
  10. Urbumiem jābūt pēc iespējas tīrākiem un sausiem
  11. Karstās dienās aizpildiet urbumus ar BETONAMIT® javu, agri no rīta
  12. Ielejiet BETONAMIT® javu urbumos tūlīt pēc sajaukšanas
  13. Pārliecinieties, ka izplešanās spēks nevar radīt nevēlamus bojājumus
  14. Javas atlikumus atšķaidīt ar lielu daudzumu ūdens un likvidēt saskaņā ar vietējiem noteikumiem (piemēram, kopā ar celtniecības gruvešiem)
  15. Nekad neskatieties tieši uz aizpildītajiem urbumiem (pastāv javas reakcijas "sprakšķa" risks)
  16. Norobežojiet darba vietu, lai novērstu nesankcionētu piekļuvi
  17. Nelejiet maisījumu pudelēs vai citos slēgtos traukos (javas sprādzienbīstama iedarbība)
  18. Lūdzu, ievērojiet arī bīstamības un drošības norādījumus uz iepakojuma


UZMANĪBU! Noteikumu neievērošana, nepareiza BETONAMIT® javas lietošana, sagatavošana vai pārmērīgi silti apstākļi var izraisīt nelielas javas burbuļu eksplozijas. Šīs eksplozijas var būt pēkšņas, ko izraisa sprādzienbīstama betona amīta izplūde no urbuma. Ja materiāla šķembas, kas atšķeļas augstā spiediena dēļ, trāpa pa seju, ir iespējams gūt sejas traumas un nopietnus acu bojājumus. Tāpēc nekad neskatieties tieši aizpildītajos urbumos un, strādājot ar BETONAMIT®, vienmēr valkājiet aizsargbrilles. Pēc pirmās eksplozijas, tās var atkārtoties apmēram 3-6 reizes un var notikt arī citos urbumos. Norobežojiet darba zonu visām personām vismaz uz 3 stundām.

Betonamīts nav toksisks, bet satur lielu daļu nedzēstu kaļķu (kalcija oksīda).

  • Ja java nokļūst acīs: Uzmanīgi skalot ar ūdeni vairākas minūtes. Ja iespējams, izņemiet kontaktlēcas. Turpiniet skalošanu.
  • Ja nokļūst uz ādas: Alerģisku reakciju gadījumā nomazgāt ar ziepēm un ūdeni un konsultēties ar ārstu.


Ļaujiet  BETONAMIT® izreaģēt un pabeigt darbu, pēc iespējas ilgāk!


Screenshot_2024-10-24_210116.jpg